پارسه پرچم

مقالات

توضیحاتی در مورد پرچم ورزشی

پرچم ورزشی می تواند به عنوان هویت و نشان یک تیم و یا یک باشگاه ورزشی باشد. پرچم ورزشی دارای زیر مجموعه های بسیار زیادی بوده، که مرسوم ترین آنها پرچم هایی هستند که برای باشگاه های فوتبال مورد استفاده قرار می گیرند.

ادامه مطلب...

ساخت پرچم به عنوان نماد و هویت یک سرزمین و ملت که بیانگر ایدئولوژی و هویت آنان بوده از حدود 4000 سال قبل رایج بوده است و برای مقاصد گوناگون مورد استفاده واقع می گشته است.نخستین پرچم هایی  که توسط انسان استفاده  میگردید vexillum  نام گرفت. نشان یا مجسمه ای از جنس چوب یا فلز که بر سر میله ای بلند قرار می گرفت و گاهآ با پارچه و روبان هایی تزئین میگردید.با گذشت زمان مردم متوجه شدند که همین نشانه ها و تزئینات پرچم ها را مشخص تر میکند.با گذشت قرنها و در طول تاریخ به همان نسبت که طرح،شکل و رنگ در پرچم ها متنوع و دست خوش تغییرات بوده ،کاربرد و مقاصد استفاده از آن نیز متفاوت بوده است.

ادامه مطلب...

تولید پرچم تبلیغاتی به عنوان یکی از روش های موثر در برندسازی و ارتقای اهمیت لوگو و هویت سازمانی هر کسب و کار و یا سازمان محسوب می شود. به عنوان مثال وجود پرچم تبلیغاتی یک شرکت که حاوی لوگو و علامت تجاری آن کسب و کار می باشد در کنار پرچم کشور ایران و در شرکت هایی که محصولات یک شرکت خارجی را به فروش می رسانند به همراه پرچم کشور مبدا محصول، در اتاق های جلسات و مدیران می تواند به ارتقای جایگاه برند آن سازمان و یا بنگاه کسب و کار کمک ویژه ای نماید.  استفاده از پرچم های تبلیغاتی گاها رنگ و بوی سیاسی به خود میگیرد. به عنوان مثال  در مناسبتهای خاص مانند انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی و ...جهت  معرفی کاندیداها ، استفاده از پرچم بسیار مرسوم می باشد.از انواع پرچم های تبلیغاتی می توان به پرچم های رومیزی، ریسه پرچم و پرچم های دستی اشاره نمود. ما به شما کمک می کنیم تا با مناسب ترین هزینه ممکن به اهداف تبلیغاتی خود دست پیدا کنید.

پرچم هر کشور نمادی از اراده‌ها، باورها و فرهنگ‌ها است. واکاوی درباره پرچم، ذهن را به هزارتوی تاریخ تمدن و فرهنگ یک کشور فرا‌ می‌ خواند.

پرچم یا بیرق یا درفش در لغت برای نامیدن تکه ای پارچه به کار می رود که معمولا دارای نقوش و رنگ یا رنگ هایی است که برای تمیز یک ملت یا یک مملکت و یا برای علامت دادن و یا تزیین به کار می رود. بشر در طول اعصار و قرون برای نشان دادن میهن پرستی و ابراز شجاعت پرچم کشور خویش را به میادین نبرد می برده است. به همان اندازه که طرح، شکل و رنگ در پرچم کشورها متنوع است، کاربرد آن در طول تاریخ نیز متفاوت بوده است. گاه از آن به عنوان نشانه وحدت استفاده می شده و گاه کاربرد تزئیناتی داشته است. گاه در جبهه های جنگ عامل تقویت روحیه رزمندگان بوده و برای برافراشته ماندن آن جانها نثار شده و گاه به عنوان تجلیل، شهدای راه میهن را در آن می پیچیده اند.

ادامه مطلب...

AZERBAIJANنام کشور: آذربایجان
پایتخت: باکو
واحد پول: منات
معنی نام کشور: نگهبان آتش

 

ARGENTINAنام کشور: آرژانتین
پایتخت: بوینوس آیرس
واحد پول: پزو
معنی نام کشور: سرزمین نقره

ادامه مطلب...

پرچم هلال احمر و یا عکس  پرچم هلال احمر ، نماد صلح، آرامش ، دوستی و صلح پایدار در جهان است. همه ما با پرچم هلال احمر آشنایی داریم. نشان صلیب سرخ یک سال بعد ازتاسیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در شهر ژنودر سال 1864 به تصویب رسید.به احترام هنری دونانت بنیانگذار کمیته جهانی که یک تاجر سوییسی بود،طرح این نشان از برگرداندن رنگ پرچم سوییس گرفته شد. پس از آن در کنفرانس ژنو در سال 1906، تاکید شد که این نشان با اعلام بی طرفی و بدون هیچ وابستگی مذهبی و جناحی، وبا تغییر رنگ نشان ملی و پرچم کشورسوییس طراحی و درست شده است و به عنوان نشان رسمی سازمان تصویب شد. البته لازم به ذکر است که در کشورهای اسلامی به جای نشان صلیب سرخ ،از یک هلال ماه سرخ رنگ که به عربی آن را هلال احمر می نامند استفاده می کنند.

ادامه مطلب...

5941408611 iranian flag wallpaper by death to the swines d5gqhjq

آیین پرچم جمهوری اسلامی ایران و کشورهای طرف مقابل
الف – پرچم جمهوری اسلامی ایران و ویژگی های آن
بر طبق اصل هیجدهم قانون اساسی، پرچم جمهوری اسلامی ایران به رنگ های سبز و سفید و سرخ با علامت مخصوص جمهوری اسلامی ایران و شعار الله اکبر و دارای مشخصات زیر است:

ادامه مطلب...

تعریف بخش‌ها واستانداردهای پرچم

نشان:
علامت یا نشان نظامی که در بعضی موارد به صورت سپر جنگی طراحی میگردد.
بلوک:
به بخش یک چهارمی از پرچم که معمولاً در گوشه سمت چپ و بالا قرار می‌گیرد گفته می‌شود که نشان دهنده طرح خاص می‌باشد. به عنوان مثال: محل قرار گرفتن ضربدر در پرچم استرالیا

ادامه مطلب...

پرچم جمهوری اسلامی ایران
چاپ سوم
اسفند ماه 1371
موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تنها سازمانی است در ایران که بر طبق قانون میتواند استاندارد رسمی فرآورده‏ها را تعیین و تدوین و اجرای آنها را با کسب موافقت شورایعالی استاندارد اجباری اعلام نماید. وظایف و هدفهای موسسه عبارتست از:

ادامه مطلب...

آیا قدیمی ترین پرچم جهان در ایران است؟کویر لوت سرزمین اسرار آمیزی است. از کلوت ها و افسانه های پر از جن و پری اش که بگذریم، کمتر کسی فکرش را می کرد که در نزدیکی لوت یکی از قدیمی ترین تمدن های دنیا تشکیل شده باشد. اما کشف قدیمی ترین پرچم دنیا از این منطقه ، نام لوت را به تمدن کهن خبیص پیوند داد. قدیمی ترین درفش فلزی جهان، شباهت زیادی به درفش کاویانی دارد. درفشی که از حوالی کویر لوت در کرمان کشف شد و برگ تازه ای از تاریخ را رو کرد. 

ادامه مطلب...


درباره پارسه پرچم

پارسه پرچمپارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها و با تیراژهای مختلف.ما می توانیم پرچم های شما را با هر نوع چاپ،سایز و تیراژی تولید نماییم.
 
 
برافراشتن نام شما اندیشه ماست.

با ما ارتباط بر قرار کنید

آدرس:تهران،بزرگراه نواب،خیابان رودکی،چهار راه هاشمی،نبش پاساژ کیش،پلاک65،طبقه سوم،واحد 11

تلفن: 66384915 - 66384916

همراه: 09125786959    مجید حشمتی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید              تلگرام:     09196209600     parseflag@
اینستاگرام:    https://www.instagram.com/parse_parcham
Top of Page