• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 17:00

پرچم بلیز

پرچم بلیز
رنگها: آبی،سفید،قرمز،سببز
تاریخ ثبت پرچم:September 21, 1981

خرید پرچم بلیز و مشخصات آن

فروش پرچم بلیز در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی بلیز در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده بلیز در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز بلیز در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم بلیز با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   


معنا و مفهوم پرچم بلیز

پرچم بلیز نمادی از نشان ملی این کشور است. نشان ملی این کشور با الهام از صنعت چوب بری  این کشور(عامل اصلی ایجاد کشور بلیز) طراحی شده است.
در این پرچم، علاوه بر نشان ملی و برای نشان دادن احترام بیشتر به صنعت چوب بری، طرحی از یک درخت ماهاگونی و یک مرد سرخپوست و یک مرد آفریقایی است که این نشان را بالا نگه داشته اند.
رنگ های استفاده شده در پرچم نمادی برای احزاب ملی این کشور هستند: حزب متحد خلق و حزب متحد دموکراتیک. همچنین شعار ملی بلیز در این پرچم آمده است: " Sub Umbra Floreo". معنای این شعار "زیر سایه ای که شکوفا میشوم" میباشد.
در طرح این پرچم 50 برگ هم دیده میشود. این برگ ها نمادی برای سال 1950، سالی که حزب متحد خلق به قدرت رسید هستند.

رنگهای پرچم بلیز

زمینه این پرچم آبی درباری است که این رنگ نمادی برای حزب متحد خلق است. زمانی که این کشور به استقلال رسید، دو نوار قرمز نیز به بالا و پایین این پرچم اضافه شدند تا نمادی برای حزب متحد دموکراتیک باشند.
در مرکز این پرچم یک دایره سفید با نشان ملی کشور که پیشتر در مورد آن صحبت شد، وجود دارد. رنگ های زیادی از جمله قهوه ای، سبز، آبی روشن و زرد درون این نشان ملی دیده میشوند. و همچنین 50 برگ سبز نیز درون این دایره سفید رنگ وجود دارند.

تاریخچه پرچم بلیز

پرچمی که امروزه در بلیز استفاده میشود تنها پرچم رسمی این کشور بوده است. این پرچم در 21 سپتامبر سال 1981 که کشور به استقلال رسید، تصویب گردید. با اینکه این پرچم تنها پرچم رسمی بلیز بوده است اما از سال 1950 تا 1981 از پرچم غیر رسمی دیگری در کشور بلیز استفاده میکردند. این پرچم غیر رسمی زمینه ای آبی با دایره ای سفید به همراه نشان ملی کشور در مرکز، داشت. به دلیل اینکه کشیدن این نشان ملی در مرکز پرچم کار دشواری بود، در برخی اوقات از پرچم غیر رسمی با یک دایره سفید خالی استفاده میشد.
طرح امروزی پرچم با برگزاری رقابتی که در سال 1981 انجام شد انتخاب گردید. آن طرح مشابه طرحی است که امروزه در پرچم بلیز میبینیم. تنها تفاوت آن طرح حاشیه ای قرمز رنگ بود که دور تا دور پرچم وجود داشت و در حال حاضر به دو نوار قرمز رنگ در قسمتهای بالا و پایین پرچم تغییر یافته است.

حقایقی درباره پرچم بلیز

پرچم بلیز یکی از خاص ترین پرچم های دنیا میباشد، زیرا تنها پرچم ملی کشوری است که به طور برجسته انسان را به عنوان بخشی از طراحی خود نشان می دهد.
با اینکه پرچم ملی کشور بلیز تا دهه 1980 مورد استفاده قرار نگرفت، اما طراحی نشان ملی این کشور به سال 1907 باز میگردد.
پیش از پرچم غیر رسمی که از سال 1950 مورد استفاده قرار گرفت، بلیز از چندین پرچم به عنوان هندوراس انگلستان استفاده میکرد.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page