• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 17:00

پرچم السالوادر

پرچم السالوادر
رنگ ها: آبی، سفید
تاریخ ثبت پرچم: 5/27/1912

خرید پرچم السالوادر و مشخصات آن

فروش پرچم السالوادر در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی السالوادر در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده السالوادر در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز السالوادر در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم السالوادر با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم السالوادر

در نشان ملی السالوادور عبارتی به چشم می خورد. این عبارت به معنای "جمهوری السالوادور در آمریکای مرکزی" است. یک مثلث در نشان ملی به چشم می خورد که نماد سه بخش در دولت السالوادور است. پنج جزیره آتشفشانی در نشان ملی از آب های اقیانوس سر برآورده اند. این طراحی برگرفته از رشته کوه های آتشفشانی کوردلیا د آپانکا (Cordillera de Apaneca volcanic ) است. البته این پنج جزیره آتشفشانی نماد پنج کشور عضو اتحادیه ایالت های آمریکای مرکزی نیز هستند.

در مرکز طراحی کلاه فریژی بر تیرکی در قلب خورشید در افق به چشم می خورد. رنگین کمانی نیز در بالای این کلاه خود نمایی می کند که نشان صلح است. در میان پرتو های خورشید تاریخ به استقلال رسیدن السالوادور را می بینیم( پانزدهم سپتامبر 1821). در فضای اطراف مثلث پنج پرچم به رنگ های آبی و سفید نیز دیده می شوند. این پرچم ها نماد جمهوری فدرال آمریکای مرکزی هستند. این پرچم ها روی نیزه های چوبی جنگی به اهتزاز درآمده و نماد میراث و اجداد سرزمین السالوادور هستند. در زیر مثلث طوماری را می بینم که سه کلمه روی آن نوشته است.( Dios, Union, Libertad ) این کلمات به معنای"خدا، اتحاد و آزادی" هستند.

در نشان ملی السالوادور تاج گلی از برگ های سبز را مشاهده می کنیم که با ربان باریکی مزین شده است. این تاج گل نماد اتحاد است. 14 قسمت در تاج گل نیز نماد تعداد وزارت خانه ای کشور السالوادور است.


رنگ های پرچم السالوادر

رنگ آبی و سفید اصلی ترین رنگ های به کار رفته در طراحی پر جم السالوادور هستند. نوار های بالایی و پایینی به رنگ آبی و نوار میانی به رنگ سفید است. رنگ آبی رویال به عنوان نمادی از آبی اقیانوس آرام و آسمان السالوادور در پرچم به کار رفته است. رنگ سفید نیز نماد صلح و وحدت در سرزمین السالوادور است.

رنگ آبی و سفید اصلی ترین رنگ های پرچم هستند. اما در نشان ملی این کشور رنگ های زیادی دیده می شود. علاوه بر رنگ آبی و سفید رنگ های سبز، طلایی، قرمز و چند رنگ دیگر نیز در طراحی نماد منحصر به فرد نشان ملی این کشور به چشم می خورد.

تاریخچه پرچم السالوادر

هندوراس در قرن پانزدهم از طراحی سه نوار افقی اتحادیه ایالت های آمریکای مرکزی استفاده کرد. آن پرچم شباهت زیادی به پرچم امروزی السالوادور داشت. اما رنگ آبی بکار رفته در آن پرچم با پرچم امروزی تفاوت داشته و نشان ملی در آن به کار نرفته بود. نسخه بعدی پرچم نیز شباهت بسیاری به پرچم هندوراس داشته اما این بار نشان ملی نیز در آن دیده می شد. زمانی که هندوراس به اتحادیه ایالت های آمریکای مرکزی پیوست پرچم السالوادور دچار تغییراتی شد.

طراحی پرچم السالوادور در سال 1860 تغییر کرد. آن پرچم از پنج نوار آبی و پنج نوار سفید تشکیل شده بود. در مربع قرمز رنگی که در گوشه پرچم قرار داشت 9 ستاره سفید به چشم می خورد. آن طراحی بارها دستخوش تغییر شد. در طراحی بعدی 11 ستاره به کار برده شد و در نسخه بعدی ستاره سفید دیگری نیز به آن افزوده شد. پس از آن نیز در طراحی های بعدی هر بار ستاره ای به پرچم اضافه شد. بالاخره در سال 1877 در طراحی پرچم 14 ستاره به کار برده شد. این پرچم از سال های 1877 تا 1912 به عنوان پرچم ملی به اهتزاز در آمد. طراحی آن پرچم بسیار منحصر به فرد بود. چرا که در طرف دیگر پرچم نشان ملی السالوادور نیز حضور داشت.

در نهایت در تاریخ 27 می 1912 طراحی امروزی پرچم به تصویب رسید. از آن زمان طراحی پرچم اسم کشور تغییر نکرده است.

حقایقی درباره پرچم السالوادر

رنگ آبی در فرهنگ السالوادور بسیار اهمیت دارد. چرا که  قبایل بومی آمریکا گیاهان نیل را پرورش داده و رنگ آبی را از آن بدست می آوردند. السالوادور در آن زمان تولید کننده اصلی این رنگ در تمام جهان به شمار می رفت. 

پرچم السالوادور با نام سرزمین آتشفشان های باشکوه نیز شناخته می شود.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page