• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 17:00

پرچم اتیوپی

پرچم اتیوپی
رنگ ها: سبز، زرد، قرمز، آبی
تاریخ ثبت پرچم: 10/31/1996

خرید پرچم اتیوپی و مشخصات آن

فروش پرچم اتیوپی در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی اتیوپی در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده اتیوپی در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز اتیوپی در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم اتیوپی با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم اتیوپی

پرچم این کشور از سه نوار افقی به رنگ هایی متفاوت تشکیل شده است. نوار بالایی به رنگ سبز مزین شده و نماد سرزمین و خاک است. رنگ زرد که در نوار میانی پرچم به کار رفته است نماد صلح و امید است. در نهایت رنگ قرمز که در نوار پایینی به چشم می خورد نماد قدرت است. در مرکز پرچم دایره ای دیده می شود. ستاره ای که پرتوهای خورشید را در اطراف خود دارد، در این دایره آبی به تصویر کشیده شده است. این سمبل به عنوان نمادی از وحدت و گوناگونی به کار برده شده است. پرتوهای خورشید که از ستاره خارج می شوند نیز نماد آبادانی و رونق هستند.


رنگ های پرچم اتیوپی

چهار رنگ در طراحی پرچم اتیوپی به کار رفته است. رنگ های اصلی که در پس زمینه به کار رفته اند از بالا به پایین به ترتیب رنگ های سبز، زرد و قرمز هستند. دایره ای به رنگ آبی در مرکز پرچم وجود دارد که ستاره ای به رنگ زرد که پرتو های خورشید را از خود ساطع می کند را در خود گنجانده است. هر کدام از رنگهای پرچم نشان دهنده خصوصیت خاصی هستند. رنگ آبی نماد صلح است. رنگ زرد نشان دهنده امید و صلح است. قرمز نماد قدرت است و سبز نیز نماد سرزمین اتیوپی است.

تاریخچه پرچم اتیوپی

بنا به دستور پادشاهی اتیوپی در اواخر قرن نوزدهم سه مثلث برای طراحی پرچمی سه رنگ در نظر گرفته شد. این دستور از جانب منلیک دومMenelik) ( امپراتور اتیوپی صادر شده بود. وی همچنین دستور داده بود حرف اول اسمش در نوار میانی قرار داده شود. در سال 1914 حرف اول نام امپراتور از پرچم زدوده شد. طراحی فعلی پرچم این کشور در سال 1996 به تصویب رسید.

حقایقی درباره پرچم اتیوپی

در سال 1996 اندازه دایره آبی در مرکز پرچم بزرگتر شد.

پارلمان اتیوپی در سال 2009 استفاده از پرچمی که نشان ملی را در مرکز خود نداشته باشد، به کلی ممنوع کرد. پیرو این ممنوعیت کسانی که پرچمی بدون نشان ملی را به اهتزاز در آوردند، به 18 ماه حبس یا پرداخت جریمه نقدی محکوم می شوند.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page