• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 17:00

پرچم اردن

پرچم اردن
رنگ ها: مشکی، قرمز، سبز، سفید
تاریخ ثبت پرچم: 4/18/1928

خرید پرچم اردن و مشخصات آن

فروش پرچم اردن در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی اردن در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده اردن در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز اردن در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم اردن با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم اردن

در پرچم کشور اردن از رنگ های پان(pan) عربی که نشان اتحاد جهان عرب است، استفاده شده است. رنگ سیاه نشانه عباسیان، رنگ سبز نشانه فاطمیان، رنگ سفید نشانه بنی امیه و رنگ قرمز نشانه هاشمیان است. رنگ ها تنها نمادهای به کار رفته در طراحی پرچم این کشور نیستند. در سمت چپ و در محل نصب پرچم نمادی به شکل V وارونه وجود دارد که سه نوار افقی را به یکدیگر متصل می کند. این علامت به رنگ قرمز نشان طغیان اعراب و بیعت با هاشمیان است.

V وارونه ستاره ای 7 پر را در خود گنجانده است. این ستاره نماد اتحاد و همینطور هفت آیه در سوره فاتحه است. این هفت پر نماد انسانیت، تواضع، جوانمردی، روح ملی، ایمان به خدا، آرمان و عدالت اجتماعی هستند.


رنگ های پرچم اردن

در طراحی این پرچم چهار رنگ به کار رفته است. رنگ های قرمز، سیاه، سفید و سبز همان رنگ های پان عربی هستند که در پرچم تمام کشور های عربی دیده می شود. سه نوار افقی در پرچم از بالا به پایین به ترتیب رنگ سیاه، سفید و سبز را به تصویر می کشند. رنگ سیاه نشانه عباسیان است، رنگ سفید نماد بنی امیه و رنگ سبز نماد فاطمیان است.

رنگ قرمز در سمت چپ پرچم به کار برد شده است. در مرکز این مثلث قرمز رنگ ستاره 7 پری به رنگ سفید به چشم می خورد.

تاریخچه پرچم اردن

پرچم اردن در تاریخ 18 آوریل 1928 به تصویب رسید. طراحی این پرچم برگرفته از پرچمی است که در سال 1917 در خلال شورش اعراب در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفته بود. اعراب ساکن استانبول این پرچم را بر اساس شعری که در قرن نوزدهم سروده شده ،طراحی کردند. اگر چه آن طراحی با طراحی امروزی تفاوت هایی دارد. محل قرار گیری رنگ سبز و سفید در پرچم امروزی جابه جا شده است. آن پرچم فاقد ستاره هفت پر در پرچم امروزی اردن بود.

عبدالله زمانی که فرمانروای اردن را به دست گرفت، طراحی پرچم را با افزودن ستاره تغییر داد. این طراحی در سال 1928، بیست سال قبل از به استقلال رسیدن اردن در قانون رسمی این کشور به ثبت رسید.

حقایقی درباره پرچم اردن

با وجود اینکه باور مردم عمومی حاکی از آن است که ستاره هفت پر نماد هفت آیه در سوره فاتحه است، اما باور دیگری هم وجود دارد که ستاره را نماد کشور سوریه می داند.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page