• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 17:00

پرچم آفریقای جنوبی

پرچم آفریقای جنوبی
رنگ ها: مشکی، طلایی، سبز، سفید،قرمز،آبی
تاریخ ثبت پرچم: 4/27/1994

خرید پرچم آفریقای جنوبی

فروش پرچم آفریقای جنوبی در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی آفریقای جنوبی در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده آفریقای جنوبی در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز آفریقای جنوبی در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم آفریقای جنوبی با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915

معنا و مفهوم پرچم آفریقای جنوبی

پرچم آفریقای جنوبی به عنوان نمادی از اتحاد به شکل امروزی طراحی شد. از شش رنگ به کار رفته در این پرچم سه رنگ از پرچم جمهوری بوار (boer) و سه رنگ از پرچم کنگره ملی آفریقا اقتباس شده است. پرچم ملی توسط فردریک براونلFrederick Brownell) (افسر پیام آور دولت آفریقای جنوبی طراحی شده است. هدف وی از این طراحی نشان دادن دموکراسی حاکم بر کشور به دنبال تفرقه های نژادی و یا آپارتاید بود.


رنگ های پرچم آفریقای جنوبی

پرچم آفریقای جنوبی یکی از رنگارنگ ترین پرچم های دنیا است. این پرچم از شش رنگ تشکیل شده است. رنگ های قرمز، سفید و آبی از پرچم جمهوری بوار گرفته شده اند. در حالی که رنگ های سبز ، سیاه و طلایی از پرچم کنگره ملی آفریقا اقتباس شده اند. رنگ سبز نماد حاصلخیزی زمین است. رنگ سیاه نشان دهنده مردم سرزمین است. در حالی که رنگ طلایی نشان دهنده ثروت ناشی از منابع معدنی کشور است. پرچم از دو نوار افقی به رنگ های قرمز و آبی تشکیل شده و مثلثی سیاه در سمت چپ پرچم گنجانده شده است. نوار میانی به شکل حرف Y به رنگ سبز و به صورت افقی در مرکز قرار گرفته است. نوار سبز در قسمت بیرونی حرف Y با حاشیه سفید از دیگر رنگ ها جدا شده است. بخش داخلی حرفY  در محل تلاقی رنگ سبز و مثلث سیاه با حاشیه ای طلایی جدا شده است.

تاریخچه پرچم آفریقای جنوبی

ناحیه ای که امروز با نام آفریقای جنوبی می شناسیم در گذشته تحت سلطه بریتانیا قرار داشت. تمام مستعمره های بریتانیا از پرچم استعماری مخصوص بریتانیا استفاده می کردند. در اوایل قرن بیستم مستعمره هایی چون کیپ، ناتالی و جمهوری بوار و ایالت ترانسفال با هدف ایجاد اتحادیه آفریقای جنوبی با یکدیگر متحد شدند. پرچم آفریقا همراه با نشان بریتانیا در آن زمان به تصویب رسید. البته این پرچم محبوبیت چندانی به دست نیاورد.

تقریبا در همین زمان بود که آفریقای جنوبی نیاز به پرچمی انحصاری را احساس کرد. در سال 1925 لایحه ای مبنی بر انتخاب یک پرچم ملی صادر شد. اما با این حال تفرقه هایی بر سر استفاده از نشان بریتانیا در پرچم ملی وجود داشت. بالاخره در سال 1927 توافقاتی بر سر استفاده از نشان بریتانیا در طراحی پرچم حاصل شد و یک سال بعد پرچم ملی طراحی شد. طراحی پرچم برگرفته از پرچم اولیه کشور هلند بود. پرچم اولیه هلند از سه نوار به رنگ های نارنجی، سفید و آبی تشکیل شده بود. سه نشان ظریف در طراحی پرچم آفریقای جنوبی به نوار سفید میانی اضافه شد.

آفریقای جنوبی در سال 1961 به جمهوری رسید اما پرچم این کشور تغییر نکرد. اگر چه در آن زمان شهروندان آفریقای جنوبی خواستار طراحی جدید برای پرچم کشور بودند. سرانجام در سال 1994 پرچم جدیدی به اهتزاز درآمد. طراحی جدید تنها در مدت یک هفته قبل از به اهتزاز در آمدن انجام شد و قرار بود به صورت موقت مورد استفاده قرار گیرد. اما این طراحی در آوریل 1994 به عنوان پرچم ملی به ثبت رسید. در سال 1995 طراحی پرچم به طور قطعی تعیین شده و در قانون اساسی کشور ثبت گردید. این طراحی تا به امروز بدون تغییر باقی مانده است.

حقایقی درباره پرچم آفریقای جنوبی

در آفریقای جنوبی برای به اهتزاز در آمدن پرچم در مجامع عمومی قوانین رسمی وجود ندارد. اگر چه قوانینی در خصوص جایگاه های تعیین شده برای نصب پرچم توسط دولت این کشور وضع شده است.

زمانی که پرچم آفریقای جنوبی به رسمیت شناخته شد، پرچم این کشور تنها پرچم دنیا بود که از شش رنگ تشکیل شده و هیچ نماد و نقش و نگاری در آن دیده نمی شود.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page