• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 17:00

پرچم اوکراین

پرچم اوکراین
رنگها: آبی،زرد
تاریخ ثبت پرچم:1/28/1992

خرید پرچم اوکراین و مشخصات آن

فروش پرچم اوکراین در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی اوکراین در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده اوکراین در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز اوکراین در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم اوکراین با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم اوکراین

پرچم اوکراین ساده ترین پرچم ملی در دنیا است. این پرچم دارای دو نوار است و نمادهای آن در رنگ هایی که برای آن انتخاب شده، نهفته است. دو رنگ آبی و زرد هر دو نقش ویژه ای در تاریخ اوکراین داشته است. این دو رنگ در زمان کشمکش های کشور برای به دست آوردن استقلال مورد استفاده قرار گرفت. رنگ آبی در پرچم نمایانگر صلح است، و نشان دهنده آسمان آبی و نهرهای جاری در سرتاسر کشور اوکراین است. رنگ زرد نیز نماد شکوفایی و همچنین نشانگر مزارع گندم در سراسر کشور اوکراین است.

رنگهای پرچم اوکراین

همانطور که اشاره کردیم، پرچم ملی اوکراین دارای دو رنگ است: آبی و زرد. هر کدام از این رنگ ها در نوار مجزا و به طور مساوی کنار یکدیگر قرار دارند. نوار آبی در قسمت بالا بوده، در حالی که نوار زرد در پایین پرچم قرار دارد.

تاریخچه پرچم اوکراین

کشور اوکراین همیشه نمادهای ملی را داشته است و بسیاری از این نمادها دارای رنگ های آبی و زرد بوده اند، دیگر دلیل طراحی این رنگ ها به نبرد گرونوالد( Grunwald) برمی گردد.
با این وجود انتخاب پرچم اوکراین که امروز مشاهده می کنید از سال 1848 شروع شد. در همین سال شورای اصلی روتینیان بنری آبی و زرد رنگ را برای برافراشتن پرچم در سراسر شهر تصویب کرد. همچنین این پرچم در زمان انقلاب روسیه در سال 1905 استفاده شد. در اوایل قرن بیستم هنگامی که کشور برای بازپس گیری استقلال خود می جنگید،  از این دو رنگ برای پرچم کشور اوکراین استفاده میشد. در آخر و در سال 1917 پرچم ملی اوکراین برای اولین بار به اهتزاز درآمد و به طور رسمی به تصویب رسید. بعد از سال ها، تنها اختلاف نظرهایی در طراحی پرچم به وجود می آمد در  رنگهای پرچم بود که رنگ آن در ورژن های قبل تغییر یافت.
در دوره جمهوری سوسیالیستی اتحاد جماهیر اوکراین و از سال 1922 تا 1991، پرچم آبی و زرد دیگر مورد استفاده قرار نگرفت. اما در سال 1991 وقتی که اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید؛ پرچم آبی و زرد مجددآ مورد استفاده قرار گرفت و احیا گردید. پرچم اوکراینکه امروز مشاهده می کنید، در سال 1992 اصلاح شد و تا به امروز مورد استفاده قرار میگیرد.


حقایقی درباره پرچم اوکراین

روز پرچم در اوکراین در 23 اوت برگزار می شود.
به کارگیری پرچم ها و نمادهای شوروی ممنوع است، مگر اینکه در گورستان ها نصب شوند.
اگرچه بیشتر پرچم ها افقی قرار می گیرند، اما برخی از ساختمان های عمومی پرچم را عمودی به اهتزاز در می آورند. پرچم هایی که به صورت عمودی برافراشته می شوند باید از سمت چپ که قسمت آبی است نوار نصب شود.
می توان پرچم اوکراین را با حاشیه های طلایی طراحی کرد اما به شرط آنکه مفهوم اصلی پرچم دگرگون نشود.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page