• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم ازبکستان

پرچم ازبکستان
رنگ ها: آبی، قرمز، سبز، سفید
تاریخ ثبت پرچم: 10/18/1991

خرید پرچم ازبکستان و مشخصات آن

فروش پرچم ازبکستان در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی ازبکستان در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده ازبکستان در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز ازبکستان در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم ازبکستان با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم ازبکستان

در طراحی پرچم ازبکستان نمادهای فرهنگی، منطقه ای و سیاسی به کار برده شده اند. رنگ های به کار رفته در پرچم، نماد صلح، اصالت، آب و آسمان هستند. در این پرچم نماد هایی حاکی از طبیعت و حاصلخیزی نیز گنجانده شده است. هلال ماه نماد دین اسلام و تولد دوباره ازبکستان به عنوان کشوری مستقل است. نوارهای ظریفی که در میان رنگ های پرچم دیده می شود، نماد "نیروی حیاتی" است، که مردم را به جلو می راند. دوازده ستاره نیز نماد تعداد ماه های تقویم اسلامی و تعداد صور فلکی زودیاک ( zodiac ) هستند.


رنگ های پرچم ازبکستان

 در طراحی پرچم ازبکستان از چند رنگ استفاده شده است. این پرچم از سه نوار افقی به رنگ های آبی، سفید و سبز تشکیل شده است. رنگ آبی نماد آب و آسمان است. رنگ سفید نماد صلح و اصالت است. رنگ سبز نماد طبیعت و حاصلخیزی و دین اسلام است. نوار باریک قرمز رنگ، قسمت سفید را از بخش بالایی و پایینی مجزا می کند. در گوشه سمت چپ بالای پرچم هلال ماه و دوازده ستاره به رنگ سفید خودنمایی می کنند.

تاریخچه پرچم ازبکستان

کشوری که امروزه با نام ازبکستان می شناسیم، در گذشته تحت سلطه شوروی بوده و اتحاد جماهیر نام داشت. طراحی پرچم این کشور در آن دوران، برگرفته از پرچم اتحاد شوروی بود. زمینه پرچم با رنگ قرمز پوشیده شده و نواری آبی رنگ با لبه هایی سفید در بخش میانی قرار داشت. نماد کشور شوروی نیز در بالای پرچم در سمت چپ نقش بسته بود.

کشور ازبکستان در سال 1991 پس از آنکه استقلال خود را رسما اعلام کرد، در جستجوی طراحی جدیدی برای پرچم بود. در همین راستا بیش از 200 طراحی برای پرچم ملی از سراسر کشور ارسال شد. طراحی جدید طی همان سال به عنوان طرح پرچم ملی به کار برده شد. طراحی امروزی پرچم ازبکستان از 18 نوامبر 1991  به تصویب رسیده و تا به امروز در این کشور برافراشته است.

حقایقی درباره پرچم ازبکستان

طراحی امروزی پرچم ازبکستان برگرفته از پرچم شوروی است.

تصویر هلال ماه در پرچم ازبکستان نماد اسلام است. هشتاد و هشت درصد از مردم ازبکستان پیرو دین اسلام هستند.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page