• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم اکوادر

پرچم اکوادر
رنگ ها: زرد، آبی، قرمز
تاریخ ثبت پرچم: November,2009

خرید پرچم اکوادر و مشخصات آن

فروش پرچم اکوادر در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی اکوادر در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده اکوادر در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز اکوادر در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم اکوادر با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم اکوادر

نماد پردازی نهفته در رنگ های پرچم اکوادور بسیار منحصر به فرد است. رنگ های به کار رفته در پرچم اکوادور نماد خاک و محصولات کشاورزی اکوادور و همینطور آبی اقیانوس و آسمان ها و البته خون هایی است که در راه به استقلال رسیدن این کشور بر زمین ریخته شده است.

نماد ملی نیز در قلب پرچم جای داده شده است. در طراحی این نماد تصویر کوه چیمبورازو (Chimborazo ) و رود گوایاس (Guayas ) به وضوح دیده می شوند. یک کرکس آمریکایی برای بالای این نماد به چشم می خورد. این کرکس نماد استقامت و قدرت ملت اکوادور است. برگ نخل به کار رفته در نشان ملی، نماد شهدایی است که برای استقلال و آزادی کشور جنگیدند. شاخ و برگ هایی که در نشان ملی دیده می شوند نیز، نماد پیروزی های نهضت جمهوری در این کشور هستند.


رنگ های پرچم اکوادر

پرچم ملی کشور اکوادور سه رنگ اصلی را به نمایش می گذارد. نوار های افقی از بالا به ترتیب رنگ زرد، آبی و قرمز هستند. رنگ زرد نماد محصولات کشاورزی و خاک کشور اکوادور است. رنگ آبی نماد آسمان و دریای بیکران است و رنگ قرمز بیانگر خون هایی است که در راه استقلال کشور ریخته شده است. در نشان ملی نیز رنگ های سبز، سفید و قهوه ای به چشم می خورند.

تاریخچه پرچم اکوادر

در اوایل قرن شانزدهم اکوادور مستعمره کشور اسپانیا به شمار می آمد. پرچم این کشور همان صلیب بورگاندی (Burgundy )  بود. این پرچم تا سال 1820 مورد استفاده قرار گرفت. نخستین پرچم ملی اکوادور در سال 1820 به تصویب رسیده و تنها به مدت دو سال مورد استفاده قرار گرفت. پرچم مورد نظر از نوار های آبی و سفید تشکیل شده و سه ستاره را نیز در خود جای داده بود. طراحی آن پرچم در سال 1822 تغییر کرده اما طراحی جدید نیز تنها تا پایان همان سال مورد استفاده قرار گرفت. این پرچم نیز از رنگ های آبی و سفید استفاده کرده و یک ستاره را در مرکز خود جای داده بود.

سومین پرچم ملی این کشور که شباهت بسیاری به پرچم امروزی اکوادور دارد در زمان اتحاد کلمبیای بزرگ و پس از اتحاد کشور های اکوادور، کلمبیا و ونزوئلا مورد استفاده قرار گرفت. این پرچم نیز از سه رنگ در طراحی خود بهره برده و نماد ملی را در مرکز تصویر به نمایش می گذاشت. این پرچم نیز تنها تا 1830 مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1830 پرچم جدیدی برای کشور اکوادور طراحی شد. این طراحی نیز از سه رنگ بهره برده اما نماد متفاوتی را به عنوان نماد ملی در خود جای داده بود. این طراحی تا سال 1835 و جدایی اکوادور از اتحاد کلمبیای بزرگ مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان، طراحی جدید برای پرچم ملی این کشور برگزیده شد. در این پرچم نیز از سه رنگ استفاده شده و هیچ نمادی در آن دیده نمی شد. این پرچم تا سال 1845 مورد استفاده قرار گرفت.

در سال 1860 هشتمین پرچم ملی که با سه نوار رنگی طراحی شده به عنوان پرچم ملی به تصویب رسید.در سال 1900 پرچمی مشابه پرچم امروزی به عنوان پرچم ملی این کشور مورد استفاده قرار گرفت و تا سال 2009 مورد استفاده قرار گرفت. در سال 2009 طراحی امروزی به عنوان پرچم ملی این کشور برگزیده شد.

حقایقی درباره پرچم اکوادر

دانش آموزان و افسران دانشکده افسری سرود ملی کشور را به خاطر می سپارند.

در کشور اکوادور سرود ملی دیگری با نام "زنده باد پرچم" نیز وجود دارد.

طراحی پرچم امروزی شباهت بسیاری به پرچم کلمبیا بزرگ و پرچم امروزی ونزوئلا و کلمبیا دارد.   

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page