• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم آمریکا

پرچم آمریکا
رنگ ها: قرمز،آبی،سفید
تاریخ ثبت پرچم: 7/4/1960

خرید پرچم آمریکا و مشخصات آن

فروش پرچم آمریکا در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی آمریکا در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده آمریکا در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز آمریکا در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم آمریکا با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم آمریکا

پرچم کنونی ایالات متحده آمریکا از سیزده نوار افقی تشکیل شده است. رنگ نوارها یکی در میان قرمز و سفید بوده و دارای هفت نوار قرمز و شش نوار سفید است. این نوارها در اصل بیانگر سیزده مستعمره بنیادین آمریکا می باشند. این مستعمرات به ترتیب اسکان عبارتند از ویرجینیا، ماساچوست، نیویورک، مریلند، رود آیلند، کانکتیکات، دلاور، نیوهمپشایر، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی، نیوجرسی، پنسیلوانیا و جورجیا.Virginia, Massachusetts, New York) Maryland, Rhode Island, Connecticut, Delaware, New Hampshire, North Carolina, South Carolina, New Jersey, (Pennsylvania and Georgia.  پرچم آمریکا همچنین دارای یک چهارگوش بوده که در بالا و سمت چپ یا "کانتون" پرچم قرار دارد و در آن ستاره های سفیدی نمایانگر هستند. ردیف ها دارای پنج تا شش ستاره بصورت متناوب میباشند ، در کل 50 ستاره درون این مربع قرار دارند که نشاندهنده 50 ایالت فعلی ایالات متحده آمریکا میباشند.

رنگ های پرچم آمریکا

پرچم آمریکا از سه رنگ قرمز، سفید و آبی تشکیل شده است. قطعنامه پرچم که در سال 1777  توسط دومین کنگره قاره آمریکا به تصویب درآمد، رنگ و طرح پرچم را تعیین نموده و می گوید: "پرچم ایالات متحده آمریکا دارای سیزده نوار متناوب قرمز و سفید می باشد؛ که این اتحادیه دارای سیزده ستاره سفید رنگ در قسمتی با زمینه آبی رنگ قرار دارد و نمایانگر یک صورت فلکی جدید است. با این وجود، این قطعنامه به طور مشخص جایگاه ستاره ها را مشخص نکرد.


تاریخچه پرچم آمریکا

پرچم کنونی ایالات متحده که اکنون مشاهده می کنید، در اصل بیست و هفتمین نسخه پرچمی است که برای اولین بار از سال 1776 و در زمان اعلام استقلال این اتحادیه به اهتزاز درآمده است. نخستین پرچم آمریکا به نام رنگ های قاره ای یا پرچم اتحادیه بزرگ مشهور بود. اما هیچ ستاره ای روی پرچم قرار نداشت و در عوض یک جک در قسمت کانتون پرچم(بالای پرچم سمت چپ)نمایان بود.
در سال 1777 در پی تصویب پرچم، نخستین پرچم توسط فرانسیس هاپکینسون مردی که طراح پرچم دریایی بود، طراحی شد. از سال 1777 تا 1795 چهار پرچم متفاوت با یکدیگر طراحی گردید که هر کدام از 13 نوار قرمز و سفید و 13 ستاره تشکیل می شدند. تفاوت پرچمها در نحوه چیدمان ستارگان در کانتون پرچم بود، در  برخی از پرچمها ستاره ها بصورت خطی و در برخی دیگر به شکل دایره ای بودند.

دو طرح پرچم دیگر بین سال های 1795 و 1818 وجود داشت که این بار شامل 15 ستاره بود. در سال 1819، پرچم جدیدی با 20 ستاره طراحی شد و استفاده از این پرچم فقط به یک سال کشید و بعد از آن پرچمی با 21 ستاره جایگزین شد. در سال 1820 پرچم دیگری با 23 ستاره تولید شد. روند تغییر پرچم ایالت متحده تا زمانی ادامه داشت که پرچمی با 50 ستاره ایجاد شد و این پرچم از سال 1960 تا کنون به نمایش درآمده است. این پرچم یکی از طولانی ترین پرچم هایی بوده که در تاریخ آمریکا مورد استفاده آنان قرار گرفته است.


حقایقی درباره پرچم آمریکا

شنیده های مردم حاکی از آن است که بتسی راس نخستین پرچم را مبنی بر طرح جورج واشنگتن ساخته است. با این وجود، هیچ مدرکی دال بر صحت این امر در دسترس نیست. همچنین خانواده راس اظهار داشتند كه در سال 1776، زمانی که اولین پرچم دوخته شد، راس پرچمی نساخته بود. بر این اساس هموراه اختلاف نظرها و مشاجره هایی وجود داشته مبنی بر اینکه چه کسی اولین پرچم آمریکا را ساخته است. خانواده زنی به اسم ربکا جوان ادعا می کنند که ربکا خیاط اولین پرچم آمریکا بوده است. اما هیچ مدرکی برای تأیید این داستان وجود ندارد و همانطور که در ابتدا گفته شد، بسیاری اعتقاد دارند که فرانسیس هاپکینسون خالق پرچم آمریکا میباشد.
پرچم آمریکا دارای نام هایی از جمله "Old Glory" ، "Stars and Stripes" و "Star-Spangled Banner"، نام سرود ملی ایالات متحده است.

پرچم ایالات متحده دارای کد است، که این کد دستورالعمل ها و قوانین مختلفی را برای استفاده، نمایش و معدوم کردن پرچم ارائه می دهد. معروفترین قوانین استفاده از پرچم شامل برخورد نکردن پرچم با زمین، مهیا کردن روشنایی لازم برای پرچم در هنگام شب و از بین بردن صحیح پرچم پاره شده که به معنی سوزاندن آن است. حتی قوانینی برای چگونگی نمایش آن در لباس نظامی و وسایل نقلیه وجود دارد. در قوانین نظامی تعیین شده که پرچم ایالات متحده باید به صورت مثلثی تا شود.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page